Komora lékařů vyzývá ministra: Nelze čekat, zásadně zpřísněte opatření

Na nového ministra zdravotnictví Jana Blatného se obrátil prezident lékařské komory Milan Kubek s "naléhavou výzvou", aby vládě ihned navrhl zpřísnění dosavadních protiepidemických opatření, pokud se Česko chce vyhnout kolapsu zdravotnictví.

"Zdravotnictví je přetížené a situace se v dalších dnech bude dále zhoršovat. Pokud chceme zabránit kolapsu zdravotnictví a současnému živelnému zhroucení ekonomiky s ohrožením fungování i samotné kritické infrastruktury státu, není již opravdu na co čekat," napsal prezident komory Kubek novému ministrovi.


Kubek: Hrozí nám zahlcení zdravotnictví

Šéf lékařů zároveň ministra ujistil, že Česká lékařská komora je s ním připravena spolupracovat. Podle Kubka se zdravotnictví aktuálně potýká s tou nejvážnější krizi, jaké kdy muselo čelit. 

"Vzhledem k tomu, že dosud přijatá protiepidemická opatření nedokázala dostatečným způsobem zbrzdit nárůst počtu nových případů nemoci covid-19, hrozí nám zahlcení zdravotnického systému se všemi katastrofálními důsledky na zdraví a životy občanů České republiky," napsal ministrovi Kubek.

"Vážený pane docente, obracím se na Vás nejenom jako na ministra, ale též jako na kolegu s naléhavou výzvou, abyste jako ministr, jehož prvořadým úkolem je zvládnutí současné epidemie, okamžitě navrhl Vládě ČR zásadní přitvrzení protiepidemických opatření. Zdravotnictví je přetížené a situace se v dalších dnech bude dále zhoršovat. Pokud chceme zabránit kolapsu zdravotnictví a současnému živelnému zhroucení ekonomiky s ohrožením fungování i samotné kritické infrastruktury státu, není již opravdu na co čekat," vyzval ministra Milan Kubek.

(gar)


Celý text veřejného dopisu ministru zdravotnictví od prezidenta České lékařské komory:


Vážený pane ministře,

úvodem mi dovolte, abych Vám nejenom jménem svým, ale jménem celé České lékařské komory poblahopřál k jmenování ministrem zdravotnictví Vlády ČR a popřál vám ve vaší nelehké práci hodně odvahy a štěstí.

Přebíráte vedení resortu  zdravotnictví v situaci, kterou nelze hodnotit jinak, než jako mimořádně vážnou. Ujišťuji Vás, že  Česká lékařská komora je samozřejmě připravena s vámi spolupracovat, abychom společně zvládli tu nejvážnější krizi, jaké kdy muselo naše zdravotnictví čelit. 

Vzhledem k tomu, že dosud přijatá protiepidemická opatření nedokázala dostatečným způsobem zbrzdit nárůst počtu nových případů nemoci covid-19, hrozí nám zahlcení zdravotnického systému se všemi katastrofálními důsledky na zdraví a životy občanů České republiky. 

Vážený pane docente, obracím se na Vás nejenom jako na mistra, ale též jako na kolegu s naléhavou výzvou, abyste jako ministr, jehož prvořadým úkolem je zvládnutí současné epidemie, okamžitě navrhl Vládě ČR zásadní přitvrzení protiepidemických opatření. Zdravotnictví je přetížené a situace se v dalších dnech bude dále zhoršovat. Pokud chceme zabránit kolapsu zdravotnictví a současnému živelnému zhroucení ekonomiky s ohrožením fungování i samotné kritické infrastruktury státu, není již opravdu na co čekat. 

S uctivým pozdravem

MUDr. Milan Kubek

prezident České lékařské komory

Anketa

Měla by být protiepidemická opatření zpřísněna?

Celkem hlasovalo 3593 čtenářů.
Zrušit vztah ke komentáři

Mohlo by vás také zajímat

Je to epidemie neočkovaných. Jsme v rizikovém scénáři, řekl Vojtěch

Covid nabírá na síle. V Česku i okolních zemích. Polsko je rizikové

Testy na covid už nebudou zdarma. Restaurace budou hosty kontrolovat