Hlavička
22/07/2020

Česko má přes 5000 nakažených. Možná se vrátí povinné roušky

Lidí s diagnózou covid-19 v Česku rekordně přibývá. Poprvé je v zemi přes pět tisíc nakažených a denní nárůst překonal čísla z června. Ministr zdravotnictví Vojtěch proto zváží plošné znovuzavedení některých opatření po celém Česku. Mohlo by se týkat roušek.

reklama

reklama

Koronavirus začíná v Česku buď nabírat na síle anebo na ní alespoň nijak neubírá. Podobná je i situace ve světě. Na celé planetě překročil podle propočtů agentury Reuters počet nakažených číslo 15 milionů.

Ve stejné době i Česko zlomilo novou hranici - dnes poprvé dosáhl počet aktuálně nemocných 5 046. V pondělí přitom přibylo do statistik za jediný den 212 případů, což je nejvíc v tomto měsíci.

Kvůli nepříznivému vývoji ministr zdravotnictví Adam Vojtěch zvažuje znovuzavedení některých ochranných opatření proti šíření viru. A to v celém Česku. Oznámil to dnes večer po jednání s premiérem Andrejem Babišem. Ten se zajímal o nárůst případů a mimo jiné kritizoval nedostatek \""státních\"" laboratoří pro testování na koronavirus.

reklama

Rozhodnutí o případném zpřísnění opatření oznámí ministr Vojtěch podle svých slov zřejmě v pátek. \""Hodnotili jsme celkovou situaci a řekněme do konce týdne budeme vyhodnocovat data. Podle toho, jak se budou vyvíjet, jestli dojde k nějaké stagnaci, případně poklesu počtu nakažených. Pokud by tomu tak nebylo, museli bychom přijmout nějaká preventivní opatření,\"" řekl po setkání s premiérem Vojtěch.


David Garkisch

Ilustrační foto: Pixabay.com, CC0


reklama

reklama

reklama

reklama