Hlavička
18/03/2020

Výzva pacientům: Lékařům raději volejte, jsme tu pro vás, zvládneme to

Prezident České lékařské komory se po výzvě lékařům obrátil i na pacienty. \""Důrazně\"" je žádá, aby k lékařům nechodili předtím, než se s nimi domluví po telefonu. Chybí jim totiž ochranné pomůcky. Také ale pacienty vyzval, aby se nebáli: \""Společně to zvládneme.\""

reklama

reklama

Už včera se obrátil šéf lékařské komory Milan Kubek na všechny své kolegy a kolegyně, poděkoval jim a vyzval je, aby i přes těžkou situaci nezavírali své ordinace. Více jsme o tom psali v článku Šéf lékařské komory: Díky všem kolegům. Nezavírejte, prosím, a chraňte se


Před návštěvou lékaře nejdřív volejte

reklama

Dnes se prezident komory lékařů podobně obrátil také na všechny pacienty (celý text jeho výzvy viz níže). Vyzval je, aby před návštěvou ordinací lékaře kontaktovali po telefonu a pokusili se tak řešit své problémy bez nutnosti vydat se ke svému praktikovi či do ambulancí.

Vysvětlil, že je to nedostatkem ochranných pomůcek. \""Ambulantní lékaři nemají prakticky žádné ochranné pomůcky, a tak musí omezovat provoz svých praxí. Na základě výzvy České lékařské komory však lékaři své ordinace nezavírají a zůstávají Vám k dispozici, alespoň pro telefonické konzultace,\"" vzkázal pacientům prezident Kubek.


Chraňme ty nejohroženější

\""Nemocný lékař, zdravotní sestra či laborant, ti nikomu nepomohou. Musíme to vydržet. Chraňme společně ty nejohroženější,\"" vyzval veřejnost. \""Zdravotníci dělají, co mohou. Buďte k nim i k sobě navzájem ohleduplní.\""

Zároveň ovšem pacienty uklidnil s tím, že jakmile bude dostatek ochranných prostředků, lékaři začnou obnovovat běžný provoz svých ordinací. \""Nebojte, společně to zvládneme,\"" napsal Milan Kubek...


Vážení pacienti, spoluobčané,

v současné situaci Vás jménem lékařů důrazně žádám, abyste nechodili k lékaři, ani do ostatních zdravotnických zařízení, bez předchozího telefonického kontaktu. Ambulantní lékaři nemají prakticky žádné ochranné pomůcky, a tak musí omezovat provoz svých praxí. Na základě výzvy České lékařské komory však lékaři své ordinace nezavírají a zůstávají Vám k dispozici, alespoň pro telefonické konzultace, a v případě potřeby pro zasílání elektronických receptů. Věřím, že současná krizová situace pomine co možná nejdříve a že lékaři vybavení nezbytnými ochrannými pomůckami pak budou moci postupně obnovovat provoz svých ambulancí.

Zdravotníci dělají, co mohou. Buďte k nim i k sobě navzájem ohleduplní.

Nemocný lékař, zdravotní sestra či laborant, ti nikomu nepomohou. Musíme to vydržet. Chraňme společně ty nejohroženější, tedy především seniory a nemocné lidi tím, že budeme respektovat veškerá nařízení a doporučení, jejichž cílem je omezit mezilidský kontakt, a tím i šíření infekce. Pokud nemusíte, nikam nechoďte. Pokud musíte, nechoďte bez zakrytých úst a nosu, udržujte odstup od ostatních lidí a dodržujte pravidla hygieny. Nebojte, společně to zvládneme.

MUDr. Milan Kubek – prezident České lékařské komoryreklama

reklama

reklama

reklama