Hlavička
13/06/2021

Výzva: Lékaři, zapojte se do studie o dopadech pandemie covidu-19

Česká lékařská komora požádala lékaře o účast na studii, která se zabývá dopady nákazy covidem-19 na všechny existující lékařské obory, potažmo na celé české zdravotnictví. Komora lékaře prosí o vyplnění dotazníku, který bude ve výsledku sloužit jejich potřebám a na jejich podporu. Dotazník je anonymní.

reklama

reklama

Studie organizovaná lékařskou komorou se věnuje tomu, jak pandemie covidu-19 zasáhla nejen do profesních podmínek lékařů, ale také do jejich osobního života. „Dobře si uvědomujeme, v jak obtížné situaci se aktuálně nacházíte. Tímto bychom Vás tedy chtěli požádat o spolupráci a účast ve studii Dopad pandemie covidu-19 na lékařské obory,“ vyzval lékaře prezident komory Milan Kubek.reklama

Studie se zajímá i o dopady na osobní život lékařů


Studie by měla pomoci lékařské komoře prozkoumat dopady pandemie na české lékaře, kteří už druhým rokem nesou největší nápor nákazy. „Chtěli bychom proto co nejpřesněji zmapovat nejen to, co Vás aktuálně nejvíc tíží, ale také to, co Vám v současné době pomáhá. Kvůli tomu nás zajímají Vaše zkušenosti se současnou pandemickou situací – jak konkrétně ovlivňuje Váš každodenní profesní i osobní život,“ uvedla lékařská komora ve své výzvě lékařům.

Vyplnění dotazníku (odkaz najdete zde) zabere asi 20 minut, ale pro zpětnou vazbu a co nejlepší statistické výsledky je potřeba co možná nejširší účast lékařů na studii. „Chtěli bychom proto co nejpřesněji zmapovat nejen to, co Vás aktuálně nejvíc tíží, ale také to, co Vám v současné době pomáhá. Kvůli tomu nás zajímají Vaše zkušenosti se současnou pandemickou situací – jak konkrétně ovlivňuje Váš každodenní profesní i osobní život,“ píše lékařská komora. 

Studie spadá pod projekt nazvaný Datová a analytická základna moderního systému péče o duševní zdraví v ČR. V jejím řešitelském týmu je nejen prezident lékařské komory Milan Kubek, ale také lékaři a profesoři Psychiatrické kliniky 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy Jiří Raboch,  Martin Anders a také profesor Radek Ptáček, který je zároveň vedoucím oddělení vzdělávání České lékařské komory. Rozhovor s ním si můžete přečíst v článku Psycholog Ptáček: Zlo mění myšlenky, pak chování a nakonec osobnost.


(gar)

Ilustrační foto: Pixabay, CC0
reklama

reklama

reklama

reklama