Hlavička
12/12/2020

Poklona šéfa lékařů Kubka: Medičky, medici a další dobrovolníci, děkuji Vám

\""Jsem na vás hrdý a děkuji vám,\"" začíná svůj vzkaz prezident lékařské komory Milan Kubek. Své poděkování míří přímo k medičkám, medikům a dalším dobrovolníkům, kteří pomohli a pomáhají zvládnout epidemii covid-19. \""Všichni máte můj obdiv,\"" dodává prezident komory.

reklama

reklama

Tento veřejný dík Milan Kubek poslal prostřednictvím časopisu lékařské komory Tempus medicorum, který se distribuuje ke všem lékařům a do všech nemocnic. \""Řada z vás přispěla k úspěšnému zvládnutí první vlny epidemie covidu-19 již na jaře. A nyní pomáháte znovu, často na těch nejexponovanějších místech,\"" popisuje realitu šéf lékařů (celý text viz níže).

Připouští také, že na každého angažovaného medika, zdravotníka nebo dobrovolníka čeká možná ještě větší nápor než tomu bylo dosud.

\""Na naše nemocnice se v současnosti valí záplava nemocných s covidem-19, z nichž velké množství bude ve velmi vážném zdravotním stavu. Budeme bojovat o každý lidský život. Na každém nám záleží. Zároveň musíme zajistit neodkladnou péči i pacientům s jinými nemocemi. Bude to těžké,\"" píše společně se svými díky prezident lékařské komory...

reklama

(gar)


Poděkování prezidenta lékařské komory medikům a dalším dobrovolníkům


Vážené kolegyně a kolegové, medičky a medici,

jsem na vás hrdý a děkuji vám. Řada z vás přispěla k úspěšnému zvládnutí první vlny epidemie covidu-19 již na jaře. A nyní pomáháte znovu, často na těch nejexponovanějších místech. Jsou mezi vámi i studenti nižších ročníků lékařských fakult, kteří se do práce přihlásili dobrovolně. 

Stejný dík a uznání si samozřejmě zaslouží i ostatní studentky a studenti všech typů zdravotnických škol. Jménem lékařů, kterým pomáháte, bych ale chtěl poděkovat za práci všem dobrovolníkům. Všichni máte můj obdiv. 

Na jaře jsem se modlil, aby naše podfinancované a personálně zdevastované zdravotnictví nebylo vystaveno takovým zkouškám, jakými si prošli zdravotníci v Itálii, ve Španělsku, v Belgii, ve Velké Británii nebo v New Yorku. Asi jsem se modlil špatně. Na naše nemocnice se v současnosti valí záplava nemocných s covidem-19, z nichž velké množství bude ve velmi vážném zdravotním stavu. Budeme bojovat o každý lidský život. Na každém nám záleží. Zároveň musíme zajistit neodkladnou péči i pacientům s jinými nemocemi. Bude to těžké. 

Máme-li v nadcházející zkoušce obstát, potřebujeme pomoc všech našich spoluobčanů. Proto bych chtěl na závěr poděkovat všem slušným lidem, kteří dodržují platná protiepidemická nařízení a doporučení, všem lidem, jež jsou opatrní a vůči ostatním ohleduplní.

Hodně štěstí a zdraví vám všem.

S úctou

MUDr. Milan Kubek, prezident České lékařské komory


Ilustrační foto: Pxhere.com, CC0


reklama

reklama

reklama

reklama