Hlavička
Zprávy -
20/09/2023

Novou ředitelkou Státního ústavu pro kontrolu léčiv bude Kateřina Podrazilová. Po pěti letech vystřídá Irenu Storovou

Novou ředitelkou Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) bude Mgr. Kateřina Podrazilová, Ph.D. Na postu vystřídá Irenu Storovou, která se také výběrového řízení účastnila a letos tak končí své pětileté funkční období. Informoval o tom mluvčí ministerstva zdravotnictví Ondřej Jakob.

reklama

reklama

Úkolem Podrazilové bude podle Jakoba zajistit bezproblémové fungování Státního ústavu pro kontrolu léčiv a zaměřit se především na maximální aktivitu v otázce kvality, bezpečnosti a dostupnosti léčiv.

„Na základě výsledků výběrového řízení jsem vybral Kateřinu Podrazilovou. Je zkušenou odbornicí, která má bohaté pracovní zkušenosti a lékovou agendu zná velmi dobře, mimo jiné i díky předchozímu působení na jedné z vedoucích pozic v rámci Státního ústavu pro kontrolu léčiv,” uvedl ministr zdravotnictví Vlastimil Válek. Podrazilová dříve vedla odbor cen a úhrad tohoto ústavu a na pozici ředitelky by měla nastoupit ještě v září.

Od roku 2014 je Podrazilová předsedkyní lékové komise Svazu zdravotních pojišťoven České republiky, kde koordinovala agendu lékové politiky pro 6 členských zdravotních pojišťoven a řešila problematiku dostupnosti léčiv na trhu. Vystudovala magisterský obor molekulární biologie a genetiky na Univerzitě Karlově, kterou absolvovala v roce 1991. V roce 1999 získala titul Ph.D. v oboru molekulární toxikologie. Do roku 2008 byla také vědeckou pracovnicí environmentální molekulární biologie.

reklama

Dosavadní ředitelka čelila v posledních měsících kritice v souvislosti nedostatku některých léčiv. První výběrové řízení na nového ředitele vypsalo ministerstvo zdravotnictví ltos v březnu. Dalšími uchazeči o místo byli ještě Lenka Vostalová a Jiří Deml.

Autorka: Pavlína Zítková

Foto: Ministerstvo zdravotnictví ČR

reklama

reklama


reklama

reklama