Hlavička
26/01/2021

Narozeninová party v hotelu stála místo i šéfa policie. Přespal prý kvůli počasí

Mezi desítkami lidí, kteří v sobotu v Teplicích slavili narozeniny exposlance ČSSD Petra Bendla, byl i krajský policejní ředitel Vladislav Husák. Teď kvůli tomu přijde o místo a povede se s ním kárné řízení. Brání se, že tam pracovně jednal o sportu. O oslavě prý nevěděl, přespal kvůli únavě.

reklama

reklama

Sobotní oslavou v teplickém hotelu Prince de Ligne se už zabývá policie a prověřuje možné porušení vládních protiepidemických opatření. Je jich hned několik – oslava se vůbec neměla konat, účastníci porušili zákaz shromažďování více než dvou lidí, zákaz ubytování hostů v hotelu, zákaz konání akcí v restauracích, zákaz vycházení nebo také porušení povinného nošení roušek a respirátorů nebo dodržování rozestupů. Pokud se porušení prokáže, policie případ předá k dořešení správním orgánům.


V hotelu, který patří exposlanci a podnikateli Petru Bendlovi, se konala oslava jeho 50. narozenin. Na fotografiích Blesku jsou zachyceni hosté, kteří zjevně nosí do hotelu narozeninové dary. A jsou mezi nimi významní lidé – od bývalého premiéra Jiřího Paroubka, přes poslance ANO Milana Hniličku až po místopředsedu Rady ČT a exposlance Jiřího Šlégra nebo zmiňovaného libereckého krajského policejního ředitele Vladislava Husáka.

reklamaBabiš: Je to nepřijatelné papalášství


Bez ohledu na vyšetřování policie tato sobotní oslava postupně sbírá své „oběti“. Jako první rezignoval na svůj poslanecký mandát Hnilička. Patrně i po příkrým odsudkem svého šéfa premiéra Andreje Babiše (ANO). Ten Hniličku vyzval, aby z provinění vyvodil důsledky.


Je to nepřijatelné papalášství, a hlavně porušení vládních nařízení. Pánové si z nich udělali trhací kalendář. Všichni zúčastnění, včetně hotelu, ve kterém se ta akce konala, za to musí nést následky. Na fotce jsem poznal i Milana Hniličku. Nevím, co tam dělal, nechápu, proč tam byl, ale očekávám, že z toho pro sebe vyvodí důsledky. Měříme všem stejným metrem,“ uvedl Babiš pro portál SeznamZprávy.


Podobně všechny účastníky odsoudil i ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD), podle kterého hrozí pokuta nejen organizátorovi akce, ale i každému z hostů. Vicepremiér Karel Havlíček (za ANO) navíc upozornil, že hotel tímto činem ztratil nárok na jakoukoli podporu kvůli epidemii covid-19.Průšvih už má několik „obětí“


Kromě poslance Hniličky, který se vzdal mandátu a navíc se bude projednávat i jeho funkce šéfa Národní sportovní agentury, se kvůli Bendlově oslavě vzdal postu zastupitele Teplic také Michal Kasal z hnutí Pro sport a zdraví.


Chápu a respektuji, že na kohokoliv ve veřejné funkci je pohlíženo jiným měřítkem, proto jsem dnes rezignoval na funkci člena zastupitelstva města Teplice. Tím zároveň končí i moje členství ve finančním výboru. Jinou veřejnou funkci nezastávám,“ napsal Kasal Radiožurnálu.


Policejní ředitel Vladislav Husák oznámil svou rezignaci k počátku února. Sice ji prý nabídl sám, ale byl pod zjevným tlakem. K vyvození osobní odpovědnosti ho vyzval i ministr vnitra Hamáček. Husák se na svém odstoupení dohodl s policejním prezidentem.


Zároveň jsme se také shodli na tom, že do doby ukončení kázeňského řízení budu zařazen na pozici bez příplatku za vedení. Tyto kroky jsem zvolil především proto, aby nebyla poškozena dobrá pověst policejního sboru,“ uvedl Husák v prohlášení pro média.Nocleh kvůli „povětrnostním podmínkám“


Společně s těmito rezignacemi se objevují i bizarní výmluvy účastníků narozeninové oslavy. Protože protiepidemická opatření umožňují pracovní schůzky a dokonce i ubytování v hotelu za účelem pracovní cesty, většina účastníků se vymlouvá právě na práci a tvrdí, že s oslavou neměli nic společného nebo se na ní vyskytli náhodně. Většinou se prý do hotelu náhodně sjeli na pracovní schůzky.


Stejné vysvětlení poskytl serveru PressPort i odstupující policejní ředitel. Prý přijel jen na schůzku s Hniličkou a Šlégrem, aby spolu mluvili o sportu. „To, že se v místě koná ještě rodinné setkání pana Bendy, jsem zjistil až na místě. Po zmíněné schůzce jsem následoval oba další účastníky a panu Bendovi jsem velmi krátce formálně pogratuloval,uvedl policejní ředitel Husák.


Kuriózní bylo i jeho vysvětlení, proč zůstal přes noc. „Vzhledem k večerní hodině, povětrnostním podmínkám a únavě požádal pracovníka v recepci hotelu o možnost noclehu,“ napsal ve svém vyjádření Husák.Oslava? Kdepak, všichni měli náhodou pracovní schůzky


Rovněž Šlégr argumentuje pracovní schůzkou s Hniličkou. Expremiér Paroubek byl zase shodou náhod na oslavě narozenin proto, že se prý stará o hotel. „Petru Bendovi jsem krátce pogratuloval a pak jsem se věnoval práci. S jeho hotelovou společností mám dlouhodobou smlouvu o spolupráci. Řešil jsem s ředitelem a účetním jeho firmy hospodaření společnosti. Ostatně tak jako každý měsíc,“ řekl Blesku Paroubek.

Sám přitom patřil ke kritikům demonstrací proti nošení roušek a dalším protiepidemickým opatřením. Na své nepravděpodobné verzi přesto dál trvá: Bláboly o mejdanu se mě dotýkají. Je o mně obecně známo, že již pět let nepiji alkohol. Přišlo mi rozumné a úsporné řešit v jednom pracovní věci a gratulaci, abych ušetřil jednu cestu do Teplic.“David Garkisch

Ilustrační foto: Pixabay.com, CC0


reklama

reklama

reklama

reklama