Hlavička
28/05/2020

Lékaři marně shání ochranné prostředky. Komora oslovila výrobce

Vyrábíte nebo dodáváte ochranné zdravotnické pomůcky? Česká lékařská komora nabízí, že zdarma pomůže s jejich prodejem. Kvalitní pomůcky za férové ceny jsou stále nedostatkové zboží a spousta lékařů je marně shání. Výhodné to bude pro obě strany, pro lékaře i výrobce.

reklama

reklama

Zásobování lékařů ochrannými pomůckami prostřednictvím ministerstev zdravotnictví a vnitra skončilo. Obstarat si je musí lékaři sami - zejména jde o praktiky a ambulantní specialisty s vlastními ordinacemi. Stále to ale není jednoduché.

Potvrzuje to i prezident České lékařské komory (ČLK) Milan Kubek: \""Řada lékařů stále marně shání další kvalitní osobní ochranné pomůcky za férové ceny a obrací se na svou stavovskou organizaci s žádostí o zprostředkování kontaktů na výrobce a dodavatele kvalitních, certifikovaných ochranných prostředků.\""


reklama

Komora nabízí výrobcům usnadnit odbyt

Lékařská komora proto nabízí výrobcům, že jim odbyt usnadní a stane se prostředníkem pro přímý kontakt s lékaři. \""Obracíme se na výrobce a dodavatele osobních ochranných pomůcek, zejména roušek, respirátorů, obleků, rukavic, brýlí, štítů a dalších, aby své produkty nabídli lékařům prostřednictvím informačních kanálů, kterými komora disponuje,\"" uvedl prezident Kubek.

Protože každý praktikující lékař v Česku musí být ze zákona členem komory, má ona také možnost každého z nich oslovit. Proto výrobcům navrhuje, že jejich nabídky zdarma dostane k lékařům.


Komora zvažuje sestavení katalogu pro lékaře

Nabídky chce komora zatím zveřejnit na svém  webu či facebookovém profilu a zvažuje vytvoření speciálního katalogu, kde by si lékaři mohli vybrat podle svých potřeb. První nabídky už komora zveřejnila v sekci Koronavirus - burza.

\""Česká lékařská komora nabízí výrobcům a dodavatelům ochranných pomůcek možnost bezplatného zveřejnění nabídek na webových stránkách komory www.lkcr.cz a facebooku ČLK. Výrobci a dodavatelé mohou zdravotníky oslovit také zvýhodněnou inzercí v časopisu Tempus medicorum, který lékařská komora bezplatně zasílá všem lékařům a lékařkám v ČR,\"" uvádí výzva prezidenta komory.

Kromě snadného odbytu zboží může výrobce potěšit, že jejich výrobky zamíří přímo tam, kde jsou a patrně ještě dlouho budou nejvíc potřeba. \""Podpořte naše lékaře i další zdravotníky v jejich náročné práci a pomozte nám připravit se na možné další vlny epidemie,\"" vyzval prezident komory Milan Kubek.


Nabídky stačí zaslat emailem

Nabídky ve formátu PFD anebo ve formě odkazu na konkrétní webovou stránku obsahující nabídku ochranných pomůcek pro lékaře lze zasílat na e-mail komory: [email protected].

Ze stejného důvodu by lékaři, kteří se chtějí předzásobit na očekávanou druhou vlnu koronavirové nákazy na podzim, měli sledovat webové stránky komory lkcr.cz případně její facebookový profil.


David Garkisch

Ilustrační foto: Rawpixel.com, CC0
reklama

reklama

reklama

reklama