Koronavirus se nezastavuje. Včera padl rekord, skoro 10 tisíc případů

Přes všechna opatření epidemie koronaviru v Česku dále graduje. Za včerejšek přibylo rekordních téměř deset tisíc případů nově nakažených za jediný den. Dosud je to nejvyšší číslo od počátku epidemie v březnu. Celkem jde o skoro 150 tisíc potvrzených případů.

Podle údajů ministerstva zdravotnictví je v současné době v Česku 82 126 pacientů s aktivně probíhající nemocí covid-19. To už přesahuje počet dosud vyléčených, kterých je nyní zhruba šedesát tisíc.


Na covid-19 už v Česku zemřelo 1 218 lidí

Bohužel stoupají i ukazatele mrtvých. Dosud v zemi na nákazu koronavirem zemřelo 1 218 lidí. Patrně nejdůležitějším ukazatelem o zvládání epidemie je ovšem počet hospitalizovaných pacientů, který vyšplhal na 2 920 lidí.

Mezi nimi je i mnoho zdravotníků, jak upozorňuje Česká lékařská komora. Jde o varující údaj, protože zdravotníci jsou klíčovou profesí pro zvládnutí epidemie.


Počet volných lůžek ARO a JIP pro pacienty s covidem? Asi dvě stovky

Mezi nejdůležitější údaje o tom, jak Česko zvládá boj s epidemií covid-19, patří i čísla o volné kapacitě nemocnic. Ministerstvo zdravotnictví je zveřejňuje teprve od začátku října a aktualizuje je jednou denně.

Počty volných lůžek sleduje mimo jiné web Hlídač státu. Na odděleních ARO a JIP je v Česku zhruba čtyři tisíce lůžek, přičemž volných jich je nyní necelá tisícovka. Znamená to, že s covidem-19 v nemocnicích leží asi tři tisíce lidí. Důležité je ovšem i jejich rozdělení na lůžka s pacienty s koronavirem nebo s jinými problémy.

Podle údajů Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) je nyní na ARO a JIP volných lůžek pro covid pozitivní pacienty 207, pro všechny ostatní jich zůstává 751. Na umělé plicní ventilaci je teď v nemocnicích (nejen kvůli koronaviru) necelá tisícovka lidí, což je zhruba polovina všech kapacit v Česku. 


(gar)

Ilustrační foto: Pixabay.com, CC0


Anketa

Myslíte, že se letos nakazíte koronavirem?

Celkem hlasovalo 179 čtenářů.
Zrušit vztah ke komentáři

Mohlo by vás také zajímat

Testy na covid už nebudou zdarma. Restaurace budou hosty kontrolovat

Lékaři: Prezident není schopen výkonu své funkce. Prognóza nejistá

Návštěvy u Zemana pohlídá policie. Bez souhlasu lékaře nepřijde nikdo