Jaké to je být rukojmím teroristů? Můžete to zkusit, hledají dobrovolníky

Svým způsobem zajímavý zážitek i užitečný čin nabízí komora záchranářů každému, kdo by byl v září v Praze ochotný sehrát roli figuranta při velkém cvičení protiteroristické jednotky a integrovaného záchranného systému. Akce má název Démon a odehraje se v Kongresovém centru Praha na Vyšehradě.

Máte-li dobrou psychickou odolnost a třeba trochu smyslu pro dobrodružství a získávání nových zkušeností, můžete se stát dobrovolnými figuranty při protiteroristickém cvičení v Praze. "Cvičení bude největšího rozsahu za posledních mnoho let," uvádí komora záchranářů.

Přesnější detaily scénáře ještě nejsou známy. Tedy kromě toho, co je nasnadě: Kongresové centrum přepadne skupina teroristů a zadrží uvnitř větší množství rukojmích. Budou muset být osvobozeni a rovněž ošetřeni, protože mezi nimi bude i mnoho raněných.


Od dobrovolníků se čeká psychická odolnost

Právě pro tyhle role už v předstihu shánějí záchranáři dobrovolníky. "Pro zdar cvičení a k navození reálnosti situace potřebujeme co nejvíce figurantů – rukojmích," uvádí komora záchranářů ve své pozvánce

Cvičení se odehraje ve zmiňovaném Kongresovém centru 11. září od 7:30 do 12 hodin. Jednou z podmínek účasti je skutečně "psychická odolnost", kromě toho ale také zletilost, svéprávnost, dobrý zdravotní stav a souhlas s fotografováním a natáčením akce. 


S sebou povinně špunty do uší

Že nebude nouze o trochu adrenalinu slibuje i nutné a doporučené vybavení. Ochranné brýle patří mezi doporučení, špunty, vata do uší nebo ochranná sluchátka pak mezi nutné vybavení.

"Máte-li zájem zažít pocity rukojmích, vidět práci špičkové policejní složky a dalších složek IZS a hlavně pomoci nám v přípravě na boj s terorismem, vyplňte prosím přiložený formulář," láká figuranty komora záchranářů na svém webu.

David Garkisch

Foto: Pixabay.com, CC0

 

Zrušit vztah ke komentáři

Mohlo by vás také zajímat

Začíná Světový týden očkování. Připomíná pokrok, který zahazujeme

Účet za chřipku? Nejméně dvě stovky mrtvých. Horní odhad jsou dva tisíce

Čunkovy plány s nemocnicí za miliardy u kraje narazily. Bojí se zadlužit